שיפוץ דירה או שיפוץ בית זהו תהליך שעלול לגבות השקעה נכרית מבחינת זמן, כסף ואנרגיה. שכירת שירותי בדק בית בתום השיפוץ מאפשר לבחון האם תהליך השיפוץ אכן “מספק את הסחורה” באופן שתואם את ההשקפה. יש את האפשרות לשכור שירות של פיקוח הנדסי שנחשב לאיכותי יותר, מכוון שזהו שירות הבודק את התקדמות השיפוץ “בזמן אמת”, אך עלותו של הפיקוח ההנדסי גבוהה בהרבה משירות בדק בית.

הסכנות של שיפוץ מבנה ללא בדק בית

העלות של שיפוץ בית גבוהה. בנוסף לכך, טעויות במהלך השיפוץ עלולות ליצור סכנות בטיחותיות, ויכוחים ארוכים, עגמת נפש ונזקים כלכליים. על כן כדאי שגורם מקצועי יבדוק האם השיפוץ לא הותיר בעקבותיו ליקויים. שיפוץ בית דורש השקעה של משאבים רבים של זמן ואנרגיות. מטרת ההשקעה היא ליצור בסוף התהליך מקום מגורים נוח יותר וכן להגדיל את שווי הנכס. לא כל הקבלנים ישרים, ישנם קבלנים שיודעים כיצד לחמוק מלהתמודד מול האמת. לאדם הפשוט אין את הניסיון בכדי להתמודד מול כאלו קשיים בהצלחה רבה. תהליך שיפוץ כושל יכול להוביל בסופו של דבר לכך שבעל הבית או הדירה יגלה ששכרו יצא בהפסדו.

היתרונות של בדק בית לאחר שיפוץ

לחברת בדק הבית יש את יתרון המקצועיות והסמכות. הם כמובן רוצים בטובתו של הלקוח, אך מחויבים לספק מסמך אמין, מקצועי ומדויק. ביצוע ביקורת מבנה בעת השיפוץ מאפשרת ללקוח להתמודד עם כשלים ובעיות אשר נוצרו בהלך תהליך השיפוץ.

לא תמיד פשוט לדעת כיצד להתנהל נכון מול קבלנים חמקמקים. המסמך של חברת בדק הבית זה קלף מיקוח חשוב מול הקבלן, כאן הקבלן כבר לא יכול להתחמק ולומר שמי שאבחן את הפגם אינו מקצועי, או שאין לו את המכשור המתאים.

מה בוחנת חברת בדק הבית בכל הנוגע לתהליך שיפוץ: ישנם מגוון רכיבים שצריך לבדוק : איכות החומרים שבהם נעשה שימוש, בחינת איכות העבודה, איכות עבודת הריצוף, האם השיפוץ פגם בשלד המבנה, האם תהליך השיפוץ פגע בדירות שכנות, עמידה בתקנים ועוד.