ביצוע ביקורת למבנה לפני קניית בית

זוגות טריים אשר נישאים ואשר מקימים משפחה,  משקיעים את מיטב חסכונותיהם ולוקחים מהבנק משכנתא בעבור בית חדש, דירה חדשה או דירה מיד שנייה ומתחייבים לתשלומי משכנתא מנופחים לשנים ארוכות. דירות מיד שנייה עלולות לעיתים להוות מלכודת היות ומחירם אטרקטיבי לרכישה, אך מצבם הכללי אינו טוב והן נדרשות לעבור שיפוץ בעשרות אלפי שקלים על מנת להוות מקום הולם למגורים. לשם כך, לפני כל רכישה של דירה חדשה או דירה מיד שנייה רצוי לזמן מומחים בתחום של בדיקות לאיתור ליקויים ושל ביקורת מבנים וזאת על מנת לקבל חוות דעת של מומחה בטרם הקנייה.

כמו כן, במציאות הביטחונית השוררת במדינת ישראל, בטרם כל מעבר לדירה חדשה או מבנה חדש מומלץ לערוך ביקורת מבנים על מנת לוודא שהמבנה עומד בתקנים הישראלים המחמירים. בנוסף, באם מדובר במבנה חדש יחסית וקיים בדירה חדר ביטחון רצוי לבדוק שהוא אכן עומד בתקנים של פיקוד העורף והוא מהווה מקום בטוח שניתן לשהות בו שעות ממושכות בשעת חירום באיומים קונבנציונליים ואיומים בלתי קונבנציונליים.

לאחרונה, מומחים לאסונות טבע ורעידות אדמה מתריעים על כך שעתידה לפקוד את מדינת ישראל רעידת אדמה בעוצמה רבה, ובפועל עשרות מבנים ישנים אינם עומדים בתקנים הנדרשים לעמידה בפני רעידת אדמה רצינית, וכאשר אסון בסדר גודל כזה יפקוד את מדינתנו אנו נהיה חשופים לנזק עצום ולאבידות רבות ברכוש ובנפש. חברות אשר עורכות ביקורת מבנים בודקות גם את עמידות המבנים בפני רעידות אדמה ואסונות טבע נוספים העלולים לפקוד את ארצנו.

ביקורת ליקויים בבתים – אלגן הנדסה

בטרם רכישת דירה חדשה מקבלן או דירה יד שנייה, רצוי לזמן בדיקה מקצועית של מומחים בתחום ביקורת מבנים, על מנת שיאשרו כי המבנה החדש תקין ולא קיימים ליקויי בניה כאלה ואחרים במבנה או בדירה בהם אתם עתידים להתגורר. מדובר בהשקעה כספית קטנה לעומת עלות השיפוצים ותיקון הנזקים שעלולים להיווצר באם לא תערכו בדיקה מקיפה למבנה והליקויים יתגלו בעתיד.

 

מאמר אצלנו באתר על בדיקות רטיבות בקירות בתים

 

אקוסטיקה מידע על אקוסטיקה ובידוד אקוסטי.
נזילות נזילות
סדקים מה יכול לגרום לסדקים במבנה.