רטיבות, נזילות, עובש ועיבוי הן תופעות חמורות, המאפיינות דירות חדשות וישנות כאחד. בנוסף לנזק ההנדסי המתמשך שרטיבות עלולה לגרום למבנה, נפגמת איכות החיים של הדיירים, ולעיתים ערך דירתם יורד בצורה משמעותית כתוצאה מכך.

בכל דירה ומבנה קיימים מספר מקורות אפשריים אשר הגורמים להיווצרות של רטיבות או נזילות:
א. גשמים הינם מקור להיווצרות של בעיות רטיבות, החודרת דרך המעטפת החיצונית של הדירה אל הקירות, הרצפה והגג.
ב. דליפות מצנרת לא תקינה המותקנת בקירות הבית או מתחת לרצפות: בביוב ובמערכת הניקוז.
ג. רטיבות הכלואה מתחת לרצפה בבית או בדירה, עוד משלב הבנייה (בגלל חול רטוב שנשאר מתחת לרצפה) או בהיעדר ניקוז תקין.
ד. מעבר של רטיבות מחדרי רחצה לחלקי מבנה, עקב היעדר אטימה של רצפות חדרים רטובים.
ה. התעבות (קונדנסציה, עובש) הגורמת להופעה של טיפות מים על שטחים קרים כאלו בטמפרטורה נמוכה למדי.
ו. רטיבות עקב הימצאות מי תהום במגע עם רצפת דירת קרקע.

איתור וטיפול בבעיות רטיבות ונזילות

הדרך היעילה היחידה לטפל בבעיית רטיבות או נזילות מים בבית מחייבת לאתר קודם כל את מקורות הרטיבות. לשם כך, יש לשכור שירותי חברת ביקורת מבנים לאיתור ליקויים במבנים. במסגרת השירות יגיע לביתכם מהנדס מומחה, על מנת לאבחן נכונה את מקור הרטיבות וסיבותיה. לעיתים, מקור הרטיבות הוא נזילה בעיבוי (בניגוד לחדירת מים חיצונית), וניתן לזהות רטיבות מסוג זה רק באמצעות מכשור מתאים.

מהנדס מומחה מטעם החברה לאיתור ליקויים במבנים יקבע מהי שיטת האיטום הנכונה, בהתאם לממצאי הבדיקה שלו לאיתור רטיבות ונזילות במבנה הקיים. הוא ייתן חוות דעת מקצועית באשר לחומר המתאים לאיטום, ויספק תשובה הנדסית אופטימאלית לפתרון בעיית הרטיבות במבנה.

חשוב לציין, כי כאשר מדובר בדירה או בית לפני רכישה, (בין אם חדשים ובין אם מיד שנייה), אשר נתגלו בהם ליקויים – תספק החברה לבדק בית חוות דעת הנדסית הקבילה בבית המשפט. חוות דעת זו תכלול: אבחון מקורות רטיבות במבנה, הסיבות לרטיבות בקירות המבנה, המלצות כיצד ליישם את התיקונים כך שיושג פתרון מוחלט ולאורך זמן – בשיטת האיטום הרצויה, וכן קביעת אומדנים כספיים לביצוע.

חברות ביקורת מבנים לאיתור ליקויים במבנה הינן בעלות ניסיון רב בפתרון בעיות של נזילות, איטום ובידוד, ומהנדסיהן מצוידים במכשור מתאים לאיתור רטיבות בקירות. אנו מבטיחים לכם יעוץ מקצועי והוגן, נטול שיקולים מסחריים, להשגת פתרון הנדסי אופטימאלי לבעיות הרטיבות שלכם , ובעלות מקובלת.

בדיקת רטיבות או נזילות מאפשרת לאתר את אזור הכשל במערכת האיטום של ביתכם ואת מקור הנזילה או הרטיבות. איתור מקור הדליפה הגורם לרטיבות מאפשר לבצע את תיקון הנזילות ושכבת האיטום.