קנייה של דירה היא דבר יקר ומשמעותי בחייהם של זוג צעיר או משפחה בתחילת דרכה.  חשוב מאוד להיות זהירים ומחושבים בביצוע הקנייה, החל מהשלב ההגעה אל  הבנק בכדי לבדוק זכאות לקבלת משכנתא, דרך שלב הערכת השוו על ידי שמאי, חיפוש הדירה המתאימה, ורכישתה. אחד השלבים החשובים בעת ביצוע חיפוש רכישת הדירה, הוא איתור ליקויי בניה בנכס. ולשם מה בדיוק נועד בדיקת דירה  לאיתור ליקויים?

ובכן כאשר אתם רוכשים דירה חדשה מהקבלן,  מי ערב שהדירה עומדת בסטנדרטים לבטיחות ולבנייה תקינה? גם כאשר כבר מצאתם דירה המוצאת חן בעיניכם. השכנים נחמדים, הסביבה איכותית ונעימה, החינוך באזור תואם את ציפיותיכם, ונראה שזו היא הדירה המתאימה למשפחה. ביקור קצר בדירה או שניים, ואינכם מבחינים בכל דופי בדירה, הקירות נראים שלמים ולא פגועים, ארונות המטבח מושקעים, ובכלל, המראה הכללי של הדירה עושה רושם חיובי, ושמור לפחות באופן יחסי. חשוב לזכור. עין בלתי מזוינת ולא מקצועית, לא יכולה לאבחן את התקלות הסמויות מהעין, ישנן תקלות, השאלה הנשאלת היא מה היא מידת החומרה של התקלות, ומה היא ירידת הערך של הנכס הנובעת מאותן תקלות. מסיבה זו, חשוב לערוך בדיקת דירה  לפני שסוגרים על רכישת הדירה.

 איתור ליקויים לפני קניית דירה חדשה

ביקורת של חברה מקצועית בעלת רישיון עסק רלוונטי מטעם רשויות  רישוי עסקים, אשר תבצע עבורכם בדיקה  לזיהוי ואיתור ליקויי בניה ותמפה עבורכם את הפגמים בדירה ואת כל הליקויים שביצע הקבלן. ליקויי בניה שכאלו המתגלים במהלך בדיקת דירה  שגרתית, כוללים תקלות כמו בעיות בצנרת הנובעים מצנרת רקובה ולא תקינה, כאשר סוג כזה של תקלות עשוי לעלות ביוקר, הן מבחינת עלויות התיקון, והן מבחינת משך הזמן ואי הנוחות הנגרמת כתוצאה מהתיקון, הכוללת הרמת מרצפות או פירוק קירות, באופן אשר לא מאפשר את המחייה בדירה, ועשוי לאלץ אתכם לשכור דירה בזמן התיקונים והשיפוצים הנדרשים לצורך תיקון התקלה.

 

כמובן, ביצוע בדיקת דירה  עשוי לגלות תקלות נוספות, כמו בעיות במערכת החשמל או מערכות המיזוג וההסקה בבית, כל אלו הן תקלות המתגלות במהלך בדיקת דירה  שגרתי, ועשויות לגרום לירידת ערך של הדירה אותה אתם מתכננים לרכוש. לאחר ביצוע בדיקת דירה  לדירה, ומציאת הליקויים בדירה, תוכלו לשבת שוב לשאת ולתת עם המוכר, בכדי לקזז את עלויות התיקון הנדרשות ממחיר הדירה, או לחילופין, לדרוש ממנו לתקן את הליקויים שנמצאו טרם ביצוע מכירת הדירה. במקרה כזה, רצוי לערוך בדיקת דירה  בסיבוב שני, לאחר ביצוע התיקונים, בכדי לוודא כי אלו בוצעו כהלכה.

בדיקת דירה  להבטיח קנייה בראש שקט

לסיכום, ביצוע בדיקת דירה  לפני קנייה נועדה בכדי לגלות ליקויים סמויים מהעין לפני רכישת דירה. גם אם הנכם סבורים כי הדירה במצב תקין, או אם אתם רוכשים דירה חדשה מקבלן, כדאי לבצע בדיקת דירה  ולו בכדי למנוע אי נעימויות עתידיות. לא מומלץ לחסוך את עלויותיה המינוריות של הבדיקה, שכן תוצאותיה עשויות להיות הרות גורל בעת מציאת ליקויים חמורים יותר או פחות בדירה, אשר עלולים לעלות כסף רב בתיקונם, ולגרום לאי נוחות רבה בעת ביצוע התיקון.