במהלך בדיקת הנכס  נבדקים בצורה יסודית כל חלקי הבית, וכן תחום האיטום. איטום לא נכון עשוי לגרום לליקוי בנייה שעלולים לסכן את חיי הדיירים. בדיקת בדק בית המבוצעת על ידי חברת בדק בית בודקת האם קיימים ליקויים בתחום איטום אשר עשויים לגרום לבעיות רבות במבנה. בעיות בתחום האיטום עשויות לגרום לבעיות רטיבות ונזילות שעלולות לגרום לירידת הערך של המבנה. מסיבות כאלה ואחרות, אנשים בוחרים להזמין מהנדס שיבצע בביתם בדיקת בית במטרה לחשוף ליקויי בנייה. אנשים רבים לא מזניחים את תחום האיטום בבית ומחכים לענות החורף. כדאי לדעת שעבודות איטום לא יכולות להתבצע בעונת החורף, ולכן כדאי לבצע עבודות איטום כמה שיותר מוקדם ולמנוע ליקויי בנייה שעשויים להתגלות בבדיקת בדק בית.

מדוע מומלץ לעשות בדיקה יסודית לבית במיוחד לפני החורף על ידי חברת בדק בית

בדיקת בית לא יכולה לעשות בצורה עצמאית, אלא רק על ידי חברה מקצועית בתחום. קיימות בעיות רבות של איטום שאנשים שאינם מומחים בתחום לא יכולים לראות. כאן נכנסת לתפקידה חברת בדק בית. במסגרת תפקידה החברה מבצעת בדיקת בדק בית כדי לאתר ליקויים במבנה במטרה לאתר בעיות איטום שונות שעשויות להופיע בבית בשעה שאתם יושבים בסלון.

בעיות איטום המתגלות בעת בדיקת בית

בעיות של  איטום במרפסת – מרפסת מחברת בין החלל החיצוני לחלל הפנימי, ולכן חייבים חומר איטום מקצועי וטוב.חומר איטום לא טוב עשוי לגרום לחדירה של מים לתוך הבית.מהנדס בדק בית במסגרת תפקידו יבדוק האם בוצע איטום כראוי כדי שלא יחדרו מים לתוך הבית.

בעיות איטום בגג – הגג מגן על דיירי הבית ולכן חייבת להתבצע עבודת איטום מקצועית. כאשר נעשית עבודת איטום לא מקצועית זה עשוי לפגוע בדיירי הבית, לכן מהנדס בדק בית חייב לבדוק במסגרת בדיקת בדק בית האם קיימות בעיות של איטום בגג.במידה ויש בעיות באיטום הגג,מהנדס בניין חייב להזהיר את הדיירים מפני הסכנה המרחפת מעל ראשם.

חדירת גשמים למבנה- עבודת איטום מקצועית מונעת חדירה של גשמים למבנה. חדירת גשמים למבנה אינה מסתיימת רק בנזקים לבית, אלא גם בנזקים לדיירי הבית שעלולים לסבול מבעיות רפואית.