במדינת ישראל ניהול פרויקטים בבנייה חייה להיות מלווה ומנוהל על ידי אנשי מקצוע מתחומי ההנדסה. בחברה זו מועסקים אנשי מקצוע שיידעו מה לעשות ואיך לוודא שמשימת הבנייה תתבצע ללא תקלות. בנוסף, יש להם שלל תפקידים נוספים הקשורים באישור מבנים למגורים, ליווי תהליכי שיפוץ או שיפור של מבנים (בנייני מגורים או בתים פרטיים) והם אלה שיש להם את הכלים, הדרכים והידע לבדוק את התקינות של קירות, מבנה, שלד בניין ועוד. מכיוון שלאדם הממוצע אין את הידע החשוב הזה – הליווי של אנשי חברת ההנדסה עשוי להתגלות כמהותי בהמשך הדרך או בסיום הפרויקט.

חברת הנדסה שמועסקים בה מהנדסים מתחומים שונים עשויה לתת מענה מקיף ויסודי לכל פרויקט או בנייה. להלן חלק מהפעולות והסיוע שיכולה החברה להציע ללקוחות:

  • שירותי בדק בית – האם מבנה זה או אחר ראוי למגורים בסיום השלב של בניית דירות, האם בעת הבנייה היה שימוש בחומרי גלם איכותיים, תקניים ואיכותיים בלבד, ווידוא שאין תקלות או פגמים שעלולים להשליך על המגורים או תקלות לחילופין שהקבלן מנסה להסתיר.
  • ליקויים ונזילות – מדובר בפגמים המתרחשים בחלקים הפנימיים של הקירות ושלד הבניין ורק על ידי שימוש בציוד איתור מתוחכם אפשר לגלות אותם. מהנדסים יכולים לאתר פיצוצי צנרת, נזילות או מוקדי רטיבות על ידי שימוש בחיישנים ובכלי עבודה המבוססים על טכנולוגיה מתקדמת.
  • ליווי תהליכי תמ”א 38, מתן ייעוץ וחוות דעת מקצועיות באתר העבודה ו-ווידוא עמידה בסטנדרטים או בהנחיות שניתנו.
  • מתן חוות דעת או הגשת המלצות בתחומים כמו התחדשות עירונית, ייצוג לקוחות בוועדות שונות המתקיימות ברשויות המקומיות או הגשת בקשות באופן עצמאי עבור ביצוע פרויקטים שכאלה.

מה היתרון בשירותים של חברת הנדסה?

כאמור, חברת הנדסה המתמחה בפיקוח וניהול תרכז בתוכה את כל אנשי המקצוע מכל התחומים הדרושים. במקום לשכור שירותים מאנשי מקצוע שונים – אפשר יהיה לקבל את כל המענה תחת קורת גג אחת. המלצות, חוות דעת, ביקורים באתר או במקום העבודה, הסברים או עדכון בהנחיות חדשות. מנהלי חברת ההנדסה ימצאו את איש המקצוע שיתאים לכל פרויקט או משימה וינחו אותו בהתאם לציפיות הלקוח ממנו ומסיום התהליך. ניהול פרויקטים בבנייה כולל בתוכו מגוון נושאים ותחומים וחשוב שיהיה איש מקצוע בשטח בעל ראייה רחבה שתקשר בין התחומים והעובדים.

כאשר מעוניינים בשירותי ליווי הנדסי לפרויקט של התחדשות עירונית, למשל, חשוב לוודא שחברת ההנדסה שאליה פונים אכן מתעסקת בתחום זה ומציעה בו שירותים. כך לא יתבזבז זמן ללקוח ולא למהנדסים ואפשר יהיה להיות ממוקדים ויעילים. במידה ולא בטוחים או לא יודעים איזה איש מקצוע יהיה הנכון או המתאים ביותר עבור הפרויקט – אפשר להזמין שיחת ייעוץ חד פעמית ולקבל את ההכוונה הדרושה להמשך תהליך העבודה באופן יעיל וללא בזבוז משאבים.