איתור ליקויי בנייה

בדיקה לאיתור ליקויי בנייה, הינה בגדר חובה בתום כל פרויקט של שיפוץ ולפני רכישה של בית חדש

התהליך של בדיקת איתור ליקויי בנייה הוא מקרה ספציפי שמהווה נגזרת של ביקורת מבנים. ביקורת ליקויי בנייה ניתן לבצע למעשה החל משלב הנחת היסודות למבנה. כמו בביקורת מבנים, בדיקה לאיתור ליקויי בנייה המבוצעת על ידי גורם מוסמך ובצורה איכותית ומקצועית, יכולה לחסוך לאנשים המעורבים במבנה לא מעט כסף ולמנוע תקלות לא צפויות. כך למשל ניתן לבדוק עוד לפני שהוקם המבנה האם אכן נעשה שימוש בכמויות חומרי הבניין ובטיב חומרי הבניין בהתאם למפרט, ניתן לבדוק האם המבנה מוקם בהתאם לתקנות של פיקוד העורף או בהתאם לתקנות התכנון והבנייה הישראליות ובסיכומו של דבר לוודא שהמבנה אכן תואם למפורט בחוזה הראשוני.

אלגן הנדסה היא החברה המובילה והמקצועית בישראל בתחום של איתור ליקויי בניה באופן אמין יסודי ומקיף

איתור ליקויי בניה – סוגי ליקויים

בכל שלב במהלך הדרך הארוכה של הקמת מבנה ייתכנו ליקויים שללא ביקורת מקצועית לא יגיעו לידיעתם של בעלי הנכס או לידיעת אלו שעתידים לרכוש אותו. במקרים מסוימים הליקויים האלו קשים בצורה בלתי רגילה לתיקון, כמו למשל ליקויים בשלד המבנה שנחשבים לרוב לחמורים מבין סוגי הליקויים. ישנם סוגי ליקויים שמוגדרים כליקויים שפוגעים באיכות החיים (בעיות רטיבות, בעיות בידוד ועוד), ליקויי בנייה בתחום הבטיחות (סורגים נמוכים מדי, היעדר של מעקה בגרם המדרגות ועוד), ישנם ליקויים אסתטיים ועוד.

בדיקת ליקויי בניה – אל תחסכו

ישנם אינספור מקרים מתועדים בהם קבלנים ניסו לחסוך עלויות ובסופו של דבר לאחר ביקורת מקצועית התגלה כי המבנים שהקימו נמצאו כבלתי ראויים למגורי אדם. מקרים קלים יותר אך מתסכלים לא פחות הם אלו בהם בוצעה רכישה של נכס חדש ולאחר חתימת החוזה התברר שבין התכניות המקוריות לבין הביצוע בפועל לא היה דבר וחצי דבר. רק ביקורת ליקויי בנייה מקצועית ואיכותית יכולה לעשות את ההבדל בין ראש שקט ובטוח לבין לילות מודאגים ללא שינה.

אלגן הנדסה ,החברה לביקורת מבנים, מציעה שירותי איתור ליקויי בניה. הזמנת דוח מאיתנו יביא אל פני שטח את כל הליקויים, את חומרתם ואת עלות תיקונם.

איתור ליקויים בבית או בדירה שלכם, ומציאת פתרונות לתיקונם עושים רק עם איש מקצוע המתמחה בתחום: עם מהנדסי הבניין של אלגן הנדסה, החברה לבדק בית וביקורת מבנים. צרו עמנו קשר ואנשינו יגיעו אליכם בהקדם.