גלעד שבתאי, משפחת שבתאי – סקירה עסקית

משפחת שבתאי אשר היתה מזוהה בעיקר עם מותג שעוני היוקרה Raymond Weil, לא שקעה על שמריה והמשיכה לחפש כיוונים חדשים בעולם העסקים, ובפרט בעולפ ההייטק והאפליקציות, כאשר הקימה את אפליקצית 'וויבר' אשר בזמנה הביאה שינוי משמעותי בעולם המסרים.

לאחר התבססות בשוק בשנת 2014 הצליחה וויבר לרשום אקזיט ענק של 900 מיליון דולר – מבלי לגייס כסף מקרנות הון סיכון. משפחת שבתאי, שהחזיקה אז ב- 55% מהחברה, קיבלה את החלק היחסי שלה – כ-חמש מאות מליון דולר שבאו כתוצאה ממכירתה של וייבר לחברת Rakuten היפנית.

משפחת שבתאי ועסקיה חובקי העולם

 

אח'כ לאחר מכירתה של וויבר, בהובלתו של עופר שבתאי (בנו של גלעד) , המשיכה משפחת שבתאי והשקיעה הון רב בעסקיי כריית הזהב בזימבבואה.

מאמר נוסף על גלעד שבתאי ועל פרוייקט הבנייה שהוא מקדם בישראל

תמונה של גלעד שבתאי

גלעד שבתאי

 

בעיות שבתאי באפריקה

שלטונות זימבבואה חוקרים מעילת כספים בגובה כמה מיליוני דולרים מאיש העסקים הישראלי, גלעד שבתאי, כשהחשוד המרכזי בפרשה הוא אזרח ישראלי, איש אמונו של שבתאי בחברה שהקים במדינה. ברשויות בזימבבואה חוששים כי החשוד במעילה הספיק להימלט מהמדינה לפני שהובא לחוקריה.

 

עוד על בני ועל גלעד שבתאי

מר גלעד שבתאי השקיע בשנים האחרונות עשרות מיליוני דולקים בעסקי הכרייה בזימבבואה. לטענת מקורביו, הישראלי החשוד במעילה הצליח, לאורך שנים, להבריח כספים מהחברה בדרכים שונות, אך רק לאחרונה עלה בו החשד לאחר בדיוקה בחשבונות החברה. עורך הדין של שבתאי מטפל בנושא.

על פי דיווחים במדינה, הישראלי שניהל שם את עסקיו של שבתאי, נמלט ככל הנראה מזימבבואה זמן קצר לאחר שבשבוע שעבר הוגשה במשטרה המקומית תלונה על כספי השקעות של שבתאי שנעלמו. בין היתר טוען שבתאי כי כספי הלוואה שנתן לחברה אחרת הושבו אך לא הועברו לחשבונו.

גלעד שבתאי הינו אחיו של בני שבתאי -שהיה ממובילי הקמתה של אפליקציית  וויבר. בשנת 2020 נכנס גלעד שבתאי לשותפות על אורן פלוטקין ועם קבוצת "נופים פלוטקין" במטרה להתברג שגורם בעל משמעות בתחום הפינוי-בינוי וההתחדשות העירונית בישראל.

 

איש העסקים בני שבתאיתמונה של בני שבתאי 

 

לקבלת הצעת מחיר
מלא פרטיך בטופס
להתייעצות חייגו כעת:
1-800-33-55-35
נשמח לעמוד לשירותכם!