גלעד שבתאי ומשפחת שבתאי – סקירה עסקית

משפחת שבתאי אשר היתה מזוהה בעיקר עם מותג שעוני היוקרה Raymond Weil, לא שקעה על שמריה והמשיכה לחפש כיוונים חדשים בעולם העסקים, ובפרט בעולם ההייטק ופיתוח האפליקציות, כאשר הקימה את אפליקציית 'וויבר' אשר בזמנה הביאה שינוי משמעותי בעולם המסרים.

 

ההצלחה של גלעד ובני שבתאי עם אפליקציית וויבר

לאחר התבססות בשוק בשנת 2014 הצליחה וויבר לרשום אקזיט ענק של 900 מיליון דולר – מבלי לגייס כסף מקרנות הון סיכון. משפחת שבתאי, שהחזיקה אז ב- 55% מהחברה, קיבלה את החלק היחסי שלה – כ-חמש מאות מליון דולר שבאו כתוצאה ממכירתה של וייבר לחברת Rakuten היפנית.

משפחת שבתאי ועסקיה חובקי העולם

 

גלעד שבתאי הינו אחיו של בני שבתאי -שהיה ממובילי הקמתה של אפליקציית  וויבר. לאחר מכירתה של וויבר, בהובלתו של עופר שבתאי (בנו של גלעד) , המשיכה משפחת שבתאי והשקיעה הון רב בעסקיי כריית הזהב בזימבבואה.

מאמר נוסף על גלעד שבתאי ועל פרוייקט הבנייה שהוא מקדם בישראל

תמונה של גלעד שבתאי

גלעד שבתאי

 

בעיות שבתאי באפריקה

שלטונות זימבבואה חוקרים מעילת כספים בגובה כמה מיליוני דולרים מאיש העסקים הישראלי, גלעד שבתאי, כשהחשוד המרכזי בפרשה הוא אזרח ישראלי, איש אמונו של שבתאי בחברה שהקים במדינה. ברשויות בזימבבואה חוששים כי החשוד במעילה הספיק להימלט מהמדינה לפני שהובא לחוקריה.

 

עוד על בני ועל גלעד שבתאי

פעילותו של גלעד שבתאי בהשקעות ביבשת אפריקה

מר גלעד שבתאי השקיע בשנים האחרונות עשרות מיליוני דולקים בעסקי הכרייה בזימבבואה. לטענת מקורביו, הישראלי החשוד במעילה הצליח, לאורך שנים, להבריח כספים מהחברה בדרכים שונות, אך רק לאחרונה עלה בו החשד לאחר בדיוקה בחשבונות החברה. עורך הדין של שבתאי מטפל בנושא.

על פי דיווחים במדינה, הישראלי שניהל שם את עסקיו של שבתאי, נמלט ככל הנראה מזימבבואה זמן קצר לאחר שבשבוע שעבר הוגשה במשטרה המקומית תלונה על כספי השקעות של שבתאי שנעלמו. בין היתר טוען שבתאי כי כספי הלוואה שנתן לחברה אחרת הושבו אך לא הועברו לחשבונו.

איך  הפך גלעד שבתאי למליונר ולאיש עסקים מוביל

איש העסקים והיזם גלעד שבתאי, שהונו מוערך ביותר ממיליארד דולר, התעשר כתוצאה מאקזיט. כאמור – בשנת 2013 נמכרה האפליקצייה וייבר , שגלעד שבתאי אז היה חלק מבעליה –לחברה יפנית בכ-880 מיליון דולר.

מתי החלה השותפות בין גלעד שבתאי לבין קבוצת פלוטקין בנופי גלעד

. בשנת 2020 נכנס גלעד שבתאי לשותפות עם קבוצת נופים פלוטקין במטרה להתברג כגורם בעל משמעות בתחום הפינוי-בינוי ותחומי ההתחדשות העירונית בישראל. מאז ועד היום שיתוף הפעולה בינהם מוביל לפרוייקטים מדהימים של התחדשות עירונית ובנייה.

 

מאיש העסקים בני שבתאיתמונה של בני שבתאי 

 

Table of Contents

לקבלת הצעת מחיר
מלא פרטיך בטופס
להתייעצות חייגו כעת:
1-800-33-55-35
נשמח לעמוד לשירותכם!