יוסי אומיד – עורך דין פינוי בינוי והתחדשות עירונית

פועלו של עורך דין יוסי אומיד בתחום ההתחדשות העירונית בישראל

תמונה יוסי אומידיוסי אומיד הוא עורך דין המתמחה בייזום והובלת פרויקטים של התחדשות עירונית ושל פינוי בינוי. מומחיותו וניסיונו בהתחדשות עירונית סייעו להשלים פרויקטים שונים ומורכבים בזמן ובהצלחה יתרה.
לאורך שנות עבודתו בתחום, סייע עו"ד יוסי אומיד בפיתוח תקנות וחוקים חדשים הנוגעים לתהלכי הביצוע של פרויקטים בהתחדשות עירונית. כמו כן, היה אומיד מעורב במספר רב של תיקי משפט הקשורים להתחדשות עירונית, תוך מתן ייעוץ והכוונה משפטית הן ליזמים והן לרשויות המקומיות. בעזרתו, רבים מפרויקטי ההתחדשות העירונית המורכבים ביותר הושלמו בהצלחה.

השפעתו של יוסי אומיד על תחום ההתחדשות העירונית ועל קהילות מקומיות

עורך דין יוסי אומיד היווה כוח מניע מאחורי התחדשות עירונית בערים רבות ברחבי ישראל. למחקר ולהסברה שלו הייתה השפעה מתמשכת על קהילות מקומיות, משיפור תנאי הדיור ועד ליצירת מקומות עבודה והנעת צמיחה כלכלית.
עבודתו גם הדגישה את החשיבות של שיתוף בעלי עניין מקומיים בתהליך ההתחדשות העירונית, כדי שקולם יישמע וייענו לצרכיהם. עבודתו של יוסי אומיד מעצבת את נוף הפיתוח העירוני כיום.

לקריאה של מאמר באתר מקור ראשון על עורך הדין יוסי אומיד ועל הפרוייקטים שהוא מקדם

שיפור איכות החיים בפריפריה על ידי פרוייקט התחדשות עירונית

לפרויקטים של התחדשות עירונית בהובלת עורך הדין אומיד יש השפעה משמעותית על ההיבטים החברתיים, הכלכליים והסביבתיים של ערים רבות: פרויקטים אלה מסייעים בשיפור איכות החיים של אנשים החיים באזורים עירוניים על ידי מתן גישה טובה יותר לחינוך, שירותי בריאות, תחבורה ושירותים אחרים.
יתרה מכך, פרויקטים של התחדשות עירונית הביאו גם יתרונות כלכליים רבים לערים כמו יצירת הזדמנויות עבודה וחיזוק עסקים מקומיים. בנוסף, פרויקטים אלו תרמו גם להפחתת זיהום האוויר ושימור האנרגיה באמצעות שיפור אמצעי התייעלות אנרגטית.

האתגרים העומדים בפני עורך דין יוסי אומיד בקידום פרוייקטים של התחדשות עירונית

לוגו יוסי אומיד עורכי דיןחשוב לזכור כי תחום ההתחדשות העירונית אינו נטול אתגרים ומכשולים אשר דורשים נגיעה של אנשי מקצוע רבים ושונים. עורכי הדין אשר עוסקים בתחום, חייבים לצלוח אתגרים רבים אשר עולים אל פני השטח, בעת שהם מובילים את הפרויקטים הללו.  האתגרים בניהול הפרוייקטים כוללים התמודדות עם הבירוקרטיות המורכבות של המדינה בתחום הבנייה, התמודדות מול מגבלות כספיות  שמציב הממשל המקומי ועוד כהנה וכהנה. אתגרים בירוקרטיים נוספים כוללים את השגתם של כל  ההיתרים וכל האישורים  ממשרדי הממשלה השונים, ודבר זה יכול להיות תהליך ארוך ומסובך. לעיתים עשוייה להיות בפרוייקט של התחדשות עירונית גם מגבלה כספית הנובעת ממשאבים מוגבלים של הרשוית המקומית אשר אישרה את הפרוייקט. דבר זה מקשה על ביצוע פרויקטים רחבי היקף של התחדשות עירונית ברחבי אותה הרשות, כלומר אותה העיר. יוסי אומיד כעורך דין מאוד וותיק ומנוסה בתחום זה מנווט בהצלחה בין מכשולים אלו, יודע כיצד להתמודד איתם, ודואג להבטיח שפרויקטים אלו יסתיימו בהצלחה ובזמן.

קידום התחדשות עירונית בקרית משה ברחובות על ידי יוסי אומיד

 

בעיר רחובות, כמו בעוד ערים רבות וטובות בישראל ישנן לא מעט שכונות שבהן התחדשות עירונית כבר איננה רק בגדר מותרות כי אם ממש צורך בסיסי. עורך דין יוסי אומיד יחד עם משרד עורכי הדין שלו "אומיד ושות'" הטביעו את חותמם בעיר. בשכונת קרית משה שברחובות, מספר רב יחסית של בעלי דירות הינם בני העדה האתיופית אשר עלו לארץ בשנות התשעים ועלה בידי חלק מהם לרכוש אז דירה ישנה בשכונה.

אומיד, שהבין את מורכבותו של הפרויקט,אם זה בצורך שלו להבין באופן אישי את הקשיים והצרכים של הדיירים – שיתף פעולה עם עו"ד חיים  טמייט, המלווה מטעם המשרד כולל גם נציג בן העדה.

דרכו של יוסי אומיד כעורך דין ופעיל חברתי

כבר בשנת 91 בעודו עדיין במסגרת הלימודים יזם אומיד עם כמה חברים פנייה לפרופ' קנת מן, שהיה אז ראש החוג למשפטים, בכדי להקים לראשונה בארץ קליניקה משפטית באוניברסיטה! כזו שתפעל ללא תמורה ולטובת הקהילה. זה היה מהלך ראשוני שלא היה אז בארץ, אחר-כך נוסדו הקליניקות האלה גם באוניברסיטאות אחרות.
לימים, הוא קיבל מנשיא האוניברסיטה תעודת הוקרה מיוחדת במעמד חבר הנאמנים.
 

החזון של יוסי אומיד – יצירת שיתופי פעולה מורכבים ומוצלחים

אומיד מאמין שהמגזר הציבורי והפרטי צריכים לעבוד יחד כדי ליצור שותפויות ציבוריות-פרטיות מוצלחות שיכולות להועיל לשני הצדדים. מאמציו כבר הביאו לכמה השקעות מוצלחות, והוא ממשיך לשאוף ליותר. החזון שלו הוא ליצור מצב של win-win שבו השקעות פרטיות משמשות למימון פרויקטים ציבוריים, יצירת מקומות עבודה והנעת הכלכלה. הוא מאמין מאוד כי שותפויות אלו חיוניות לפיתוח בר קיימא ולצמיחה ארוכת טווח של הכלכלה המקומית.

עוד על עורך דין יוסי אומיד

חזרה לעמוד בית ליחצו כאן

הגישות החדשניות של עו"ד יוסי אומיד בפרויקטים של התחדשות עירונית

יוסי אומיד עומד כיום בחוד החנית של גישות חדשניות רבות בפרויקטים של התחדשות עירונית.
מומחיותו רבת השנים עומדת לצידו ביצירת מסגרות משפטיות חדשות לפרויקטים של התחדשות עירונית, ופיתוח אסטרטגיות להגברת היעילות של התהליך.
עם חשיבה קהילתית ותקשורת טובה יותר בין מפתחים לקהילות מקומיות, מצליח אומיד לוודא שכולם נמצאים שכולם מבצעים את חלקם בכל מה שצריך לעשות במהלך הפרויקט.
הגישה החדשנית של יוסי אומיד השפיעה משמעותית בפרויקטים של התחדשות עירונית ברחבי ישראל ומחוצה לה.

משפחת אומיד – המעגל נסגר

אומיד שגדל בשדרות והוא ומשפחתו עברו יחדיו דרך לא קלה, מתגורר כיום בבאר יעקב בבית צמוד קרקע ונחשב לעורך דין מוביל בארץ בתחום ההתחדשות העירונית. אומיד נשוי לכוכי ואב לארבעה בנים, והוא מיישם הלכה למעשה את החינוך והציונות שהביאה את הוריו ארצה.

התחדשות עירונית -שמירה על הדיירים בפרוייקט

פעילותן של המינהלות העירוניות, אשר מחד נוכחות ברמה המקומית באופן שוטף מול התושבים, ומאידך מנוהלות על ידי הרשות הממשלתית, מאפשרות איתור, שיתוף ומניעה של תופעות פסולות הפוגעות בזכויות התושבים. פניית התושבים למינהלות מבטיחה כי בעלי הדירות במתחמי ההתחדשות מקבלים את מלוא המידע וההסברים הנדרשים להתארגנותם. לאחרונה פרסמה הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית מדריך תמציתי עבור בעלי הדירות, כיצד להתנהל מול עורכי דין בפרויקט התחדשות עירונית ובהן, בין היתר, המלצה לבעלי הדירות לבחור עורך דין באופן עצמאי ולא בהמלצת מארגן דיירים או יזם. 

הלחימה בעזה והשפעתה על שוק ההתחדשות העירונית והבנייה בישראל

בעוד ישראל עדיין שקועה בתוך המלחמה בעזה, שורה של שאלות אורבות באופק, מרחפות כעננים מעל שוק הנדל"ן הישראלי. האם ההאטה בקצב הבנייה תימשך? האם ההאטה הכלכלית תוביל להורדת הריבית? כיצד ייפגע תזרים המזומנים של קבלני הבנייה? הלחמה בעזה מביאה עמה שיבוש גורף לענף הבנייה. פרויקטי בנייה, הן מתמשכים והן מתוכננים, חווים הפרעות חמורות. זאת בעיקר בשל הפניית המשאבים למאמץ המלחמתי, ופשוטו כמשמעו, עיצוב מחדש של הנוף הגיאוגרפי והחברתי-פוליטי.  עניין נוסף משמעותי הוא תזרים המזומנים של היזמים ושל קבלנים: עקב מספר רב של פרויקטים תקועים, המגיעים יחד עם יחד עם ירידה בביקוש בשוק –  ישנה סכנה להשלכות משמעותיות על הענף. באופן קולקטיבי, גורמים אלה גורמים להאטה בקצב הבנייה בעיצומה של המלחמה.

 

סרטון על עורך דין יוסי אומיד בזירת הנדלן

 

הידע והניסיון הרב של עו"ד יוסי אומיד בתחום המשפט הופכים אותו לנכס שלא יסולא בפז לכל צוות או משרד משפטי כאשר מרבית הפוקוס שלו מופנה לתחום ההתחדשות העירונית ודיור בר השגה.

 עו"ד יוסי אומיד מביא גישה חדשנית, מקיפה ורעננה לתחום ההתחדשות העירונית בישראל. עבודתו של אומיד כוללת יצירת שיטות חדשות להתמודדות עם מחלוקות בין יזמים לרשויות מקומיות, וכן מציאת דרכים להבטיח שפרויקטים של התחדשות עירונית יסתיימו בזמן ובמסגרת התקציב.

עורך דין יוסי אומיד ומשרד עורכי הדין שלו, הובילו פרוייקטים של התחדשות עירונית בערים הבאות: שדרות עיר הולדתו של אומיד, חולון, רחובות,  בנתניה ובבאר יעקב

בהחלט כן. עורך דין יוסי אומיד ומשרדו, מתמחים בייצוג דיירים שעומדים בפני תהליך של פינוי בינוי ובליווי שלהם אל מול כל הגורמים שמובילים את תהליך הבנייה והפיתוח. כשעורך דין יוסי אומיד ילווה אתכם ,תדעו שאתם בידיים בטוחות.

פרויקטים של פינוי בינוי דורשים פינוי דיירים קיימים במהלך הריסה ובנייה, דבר שעלול להיות מורכב לוגיסטית ומאתגר רגשית. בנוסף, הבטחת מימון מספיק ותיאום עם בעלי עניין מרובים עלולים להציב אתגרים.

כן, לדיירים תפקיד מכריע בתהליך קבלת ההחלטות בפרויקטים של התחדשות עירונית. הקלט והמשוב שלהם נלקחים בחשבון במהלך שלבי התכנון והעיצוב כדי להבטיח מענה לצרכים ולדאגות שלהם.

לא קל להיכנס לפרוייקט שכברק בתהליך, אך אנו ממליצים לכם לפנות אל משרדו של יוסי אומיד ולברר איתם אם יש להם איך לעזור לכם בתהליך. בטוח תסכו לאוזן קשבת ולכבוד.

משרד עורכי הדין  אומיד ושות הוא משרד אשר הקים יוסי אומיד  ודרכו הוא מספק את שירותיו לדיירים הנמצאים בפתחו של פרוייקט התחדשות עירונית

בהחלט. יוסי אומיד יכול ללוות גם פרוייקטים באזור חיפה ובאזור הצפון

משרדם של משרד עורכי דין אומיד ושות ממוקם ברחובהרצל 82 בראשון לציון

הן פרויקטים של תמ"א 38 והן פרויקטים של פינוי בינוי תורמים לקיימות סביבתית. פרויקטים של תמ"א 38 מתמקדים בשדרוג התייעלות אנרגטית ושילוב טכנולוגיות ירוקות, ואילו פרויקטים של פינוי בינוי כוללים לרוב יצירת שטחים ירוקים ותכנון עירוני משופר לקידום קיימות.

תוכן עניינים

לקבלת הצעת מחיר
מלא פרטיך בטופס
להתייעצות חייגו כעת:
1-800-33-55-35
נשמח לעמוד לשירותכם!