בדק בית ליציבות המבנה

לפני קנייה של כל בית עולות שאלות רבות בקשר לכדאיות העסקה. האם הבית באמת יעמוד בציפיות ממנו לאורך שנים רבות? או האם האסון הוא קרוב מאוד? שאלות רבות צצות ולא ניתן לתת עליהן תשובות ללא בדק בית מעמיק ליציבות המבנה, בחינת שלד המבנה ועוד שלל פעולות רבות לבדיקת בטיחות, עמידות ויציבות המבנה לאורך זמן ובתנאים בלתי רגילים כמו באסונות טבע אפשריים כמו רעידת אדמה.

בדיקת יציבות המבנה

בדיקת יציבות המבנה הינה תהליך חשוב בבדק הבית. בדק בית איכותי יבדוק לעומק את מצבו של שלד המבנה ויימצא כל ליקוי כזה או אחר במבנה שעלולים להביא לנזקים ואסונות שונים בעתיד. בדיקת שלד הבנייה ובדיקת יציבות המבנה יכולות להעלות ליקויים אפשריים בתפקוד המבנה. בנוסף בחינת תוספות כאלו ואחרות למבנה כגון מרפסות, חדרים, מחסנים ועוד יכולים להביא לצורך בשינוי רציני ואף לצורך בבניית תוספת ותמיכה בשלד למבנה.

בדיקת עמידות בפני אסונות טבע

אסונות טבע זהו דבר אפשרי ביותר במדינת ישראל. ישראל יושבת באזור גיאוגרפי המאפשר קיום של רעשי אדמה חזקים במיוחד העלולים להסב נזקים כבדים בנפש וברכוש. היערכות מוקדמת של אזרחי ישראל יכולה להציל חיי אדם רבים ולהביא לנזקים מזעריים ביותר ברגע האסון. בדק בית יכול להשים את האצבע בדיוק על הליקויים באפשריים ולהצביע על ליקויים כאלו ואחרים במבנה שעמידותו בפני אסונות טבע מוטלת בספק.

שיפוץ ליקויים וחיזוק מבנים

ביצוע בדק בית בכל כמה שנים מאפשר לשים את האצבע על הליקויים השונים ולתקן אותם בזמן ובכך למנוע נזקים כלכליים חמורים בעתיד או במקרה הגרוע יותר- נזקים בנפש ובבריאות דייריי הבית. בדיקת מצב השלד והיציבות של המבנים מספקת וודאות לגבי יכולת עמידות המבנה בפני אסונות טבע גדולים כגון סערות, שריפות ואף רעידות אדמה חזקות ביותר ובכך תוכל למנוע נזקים כאלו ואחרים שעלולים לפגוע ברכוש או בנפש ברגע של אסון.

בדק בית משמעותו בחינת כלל השלד בבית וזאת על מנת להבטיח את עמידותו, יציבותו ושלום דייריו לאורך השנים ובכך בעצם להיערך לכל אסון באשר הוא. בנוסף, בדק בית ישמור על חייו של המבנה ויחסוך עלויות עתידיות בשיפוצים כאלו ואחרים ונזקים שנסחבים ונגררים עם השנים.

קנייה של בית חדש הינה השקעה גדולה לזוגות רבים. שאלות רבות עולות באשר לעמידות וחוזק המבנה ובדק בית מקדים לקנייה יביא לתשובות ברורות בנושא העמידות וחוזק המבנה גם כאשר מדובר באסונות טבע גדולים וקשים במיוחד.