ריצוף חוץ בבתים – ריצוף חיצוני בגינת הבית

ריצוף חוץ בגינות ובחצרות בתים- אריצוף באבן מדרך או שיש טרוורטין


בשנים האחרונות עולה מאוד הביקוש לשירות של התקנת ריצוף חוץ איכותי. שלא כמו בעבר, אז עיקר המאמץ הושקע בחיפוי פנים, כיום מקובל מאוד לעשות שימוש גם באריחי שיש ברמה הגבוהה ביותר.
בין הסוגים האהובים והמקובלים כיום על מביני עניין בתחום ריצוף החוץ ניתן למצוא את אריחי השיש מסוג טרוורטין. שיש זה, שנחשב לחומר גלם קלאסי, היה ידוע בתכונותיו הטובות ומראהו היוקרתי כבר לפני מאות רבות של שנים. יודעי דבר מספרים ששיש טרוורטין היה בשימוש עוד לפני ימי גדולתם של הרומאים אולם הם היו אלה שהכירו אותו לעולם כולו ושעשו בו שימוש מתוחכם בבנותם ארמונות פאר ומתחמים ציבוריים.
כיום כבר ברור ששיש לריצוף חוץ איכותי, ברמה כזאת שהוכיחה את עצמה עבור הרומאים וקיסריהם, בהחלט יספק את את צרכיו האסתטיים והאיכותיים של הצרכן המודרני האנין ביותר.


אבן טבעית עם מרקמים וצבעים שונים


לפני שבוחרים אבני מדרך או אריחי שיש טרוורטין לריצוף חיצוני כדאי לדעת את העובדה שיצרנים שונים מציעים סוגים שונים של אריחי שיש כאלה, ברמות גימור ובמרקמים שונים. למעשה, לעיתים קרובות ניתן למצוא אפילו אצל אותו ספק סוגים שונים מאוד של מרקמים שמהם ניתן לבחור.
ההבדל הזה במרקם, לצד הבדלים באופן הסיתות, בצבע ובגוון, מאפשרים למעשה לכל אחד למצוא בדיוק את הסגנון שמתאים לצרכיו. כידוע, חיפוי חוץ יכול להתאים לצרכים שונים, להתאים למרחבים שונים, לעיצוב סביבתי שונה. לכן, כאשר בוחרים את סוג האריחים והגימור המתאימים ביותר משיגים למעשה את התוצאות הסופיות הטובות והיפות ביותר.
ספקים והצעות מחיר
כאשר עומדים לפני הבחירה בין אריחי שיש טרוורטין מסוגים שונים חשוב לשים לב לא רק להבדלי גוון וגודל, מרקם וצורה. לא פחות חשוב מכך לשים לב להבדלים במחיר וברמת העבודה של מתקינים שונים.
בעוד חלק מבתי העסק המתמחים מכירים היטב את אופי העבודה בשיש, יש כאלה שעובדים בעיקר עם חומרי גלם אחרים. לכן, מי שרוצה לקבל את התוצאות המושלמות יצטרך לעשות מאמץ מסוים כדי למצוא את אנשי המקצוע שצברו ניסיון בעבודה עם שיש איכותי. בנוסף, מומלץ לערוך סקר שוק על מנת לוודא שמקבלים שירות מתאים, במחיר הוגן ועם ביצוע מושלם.