ליקויי איטום בגג או בקיר הגורמים לרטיבות

בבתים פרטיים רבים, ובעיקר מכאלו הנרכשים מיד שנייה, ישנם ליקויים האיטום הגג או באיטום הקיר. ליקויים אלו גורמים לרטיבות כאשר מגיע החורץ. לפעמים תתגלה הרטיבות כבר בתחילת הגשמים הראשונים, ולפעמים רק חודשים מאוחר יותר. אך הושרה התחתונה היא האיטום לקוי גורם לנזקים. גם אם בעת הרכשיה התחייב בפניכם מוכר הנכס כי בוצע איטום לגג – לא תמיד תוכלו לדעת אם האיטום בוצע כראוי.

התמודדות עם רטיבות בגג ובקירות -איטום קירות וגגות נגד רטיבות

אם הופיעו כתמי רטיבות על תקרת ביתכם או על הקירות, סביר מאוד להניח שישנו ליקוי באיטומם. הדבר יכול לקרות כתוצאה מבלאי טבעי, משום שמערכת איטום טובה ומתוחזקת ככל שתהיה יכולה להחזיק עד 15 שנים ולא הרבה יותר, או, אם הדבר מתרחש לפני שחלפה התקופה האמורה – כתוצאה מביצוע לקוי של עבודת האיטום הראשונית שבוצעה במבנה. לכן, כשבונים בית או בניין, חשוב מאוד לשכור את שירותיה של חברה המתמחה בביצוע איטום גגות, קירות ומבנים כאחד, ואשר עושה שימוש בחומרים האיכותיים ביותר לשם כך. חיסכון בעלויות בכל מה שקשור במערכות איטום יכול להביא להרבה יותר הוצאות בעתיד, כשתגלו שהעבודה לא בוצעה כמו שצריך ותצטרכו להזמין חברה נוספת לתיקון הנזקים.

 

איטום איכותי משמעו הקפדה על איכות החומרים

ממש כמו שכאשר אתם מזמינים אינסטלאטור לתיקון תקלה כלשהי בביתכם, אתם מצפים שהוא יעשה שימוש במחברי אינסטלציה ובאביזרים נוספים המתאימים בדיוק לסוג העבודה שעליו לעשות כדי להחזיר את הדברים לקדמותם, כך גם בעבודות איטום למניעת רטיבות או ייבוש על ידי מכשור מתקדם חשוב לעשות שימוש רק בחומרים הנכונים כדי שהתוצאה תהיה מושלמת. כך למשל, אם אינסטלאטור ירכיב על צינור מחברי אינסטלציה שאינם מתאימים, המים עלולים לפרוץ החוצה מהצינור ולגרום לנזק הרבה יותר גדול (כמו כתמי רטיבות, למשל). כשמדובר באיטום גגות, למשל, אם מדובר באיטום חוזר חשוב מאוד לעשות שימוש אך ורק בחומרי איטום מאותה משפחה שאליה משתייכים חומרי האיטום הקודמים. זאת משום שחומרים ממשפחה אחרת לא יאחזו טוב בחומרים הקודמים, מה שיגרום, כמובן, לאיטום לקוי ולחלחול של מים אל תוך המבנה. ניתן להשתמש בחומרים ממשפחה אחרת רק אם מבצעים קודם ניקוי יסודי של חומרי האיטום הקודמים, ומתחילים את העבודה מהתחלה.

בחירת חומרי האיטום

 


החלטה על חומר האיטום האולטימטיבי בשביל איטום הגג עלולה להיות מטלה שיוצרת בילבול לאלו שלא מספיק מקצועים מספיק בתחום האיטום. בנוסף ניתן לציין, שבחירה לא נכונה עלולה ליצור כשל בכל מערכת האיטום וגורמת לרב להוריד את כל שכבות האיטום מהגג.
השוק מלא בשפע פירסומות של כל מיני חברות שמיצרות סוגים שונים של חומרי איטום גגות. כל פירסום של חברה כזו או אחרת מראה את "בחברה שלנו תמצא את החומר הכי טוב ביותר לכל הגגות, לכל המצבים, בכל התנאים".

 

שימוש בחומר איטום זול עשוי לעלות ביוקר


אבל האמת לרב לא כל הזמן פשוטה ולפעמים לא קלה לעיכול. החשיבה של האדם היהודי הוגה פטנטים בלי סוף ומעדיף לרוב להתעלם מאלמנט אחד ברור :"אדם שמחפש איטום בעלות זולה כרגע, ישלם על זה יקר מאוד בהרבה יותר לאחר מכן". כי כמו שנאמר "מה שעולה בזול, עולה ביוקר".

 

ההשלכות של עלות איטום זולה

המון שואלים: "אני רוצה לקבל חומר שהכי זול לאיטום הגג שלי ואני צריך את זה כאן ועכשיו". ואמנם השאלה הנכונה אמורה להיות: "איזה חומר הכי טוב לקבל כרגע כך שלא אצטרך להוריד אותו מהגג אחרי זמן מה". כתוצאה מכמות של מבחר גדול כל כך בחומרים והרצון להוריד עלויות בכל מחיר- ישנם בארץ המון גגות אשר מצופים בכמה שכבות של חמרי איטום אשר נפרדים זה מזה ואז הבאלגן נוצר. הרצון העז שלנו לחסוך יוצר בסופו של דבר לביצוען של מערכות איטום במחירים מוזלים אשר כושלות אחרי כמה שנים וגורמות לצורך בהורדת כל שכבות האיטום מהגג.

 

הסכנות והנזקים של כתמי רטיבות

רטיבות בקיר עם איטום לקוימלבד המראה הלא אסתטי של כתמי רטיבות, הנזקים שהם יכולים לגרום הם הרבה יותר גדולים. כך למשל רטיבות שלא מטופלת בזמן עלולה לגרום לכך שהמים יפגעו ביסודות המבנה ויערערו את יציבותו. היא גם עלולה לגרום למחלות שונות בילדים ובמבוגרים, כגון ברונכיטיס ספסטית, קשיי נשימה ועוד, ולכן חשוב מאוד לדאוג לכך שהיא לא תתרחש, ואם היא מתרחשת – חשוב לטפל בה במהירות האפשרית. יש להזמין חברה המתמחה באיטום מבנים ואשר עובדת עם חומרים איכותיים העומדים בכל התקנים הדרושים, ולוודא שהיא עושה שימוש במחברי האינסטלציה הנכונים בחדרי האמבטיה והמקלחונים, ובכל מקום שנדרש. חשוב להשתמש בחומרי האיטום המתאימים לבעיה עצמה ולחומרים שבהם נעשה שימוש בפעם האחרונה בה בוצעה במקום עבודת איטום. התייחסות לכל הפרמטרים הללו בבחירת חברת איטום תביא לתוצאות הטובות ביותר – העלמת כתמי הרטיבות ונזקיה, ומניעת הנזקים החמורים שיכולים היו להתפתח לולא בוצע במקום טיפול נאות. הדרך הטובה ביותר למצוא חברה טובה בתחום היא לבקש המלצות, אבל גם אם קיבלתם כאלה חשוב שתוודאו בעצמכם שמדובר בחברה מורשה ושהיא עושה שימוש בחומרים איכותיים בלבד. הזמינו הכעת מנדס שהינו מומחה איטום לבדיקת ליקויים באיטום בגג הבית

פנו עוד היום לחברת הבדק בית המובילה: אלגן הנדסה!

בדיקת איטום

Table of Contents