בדיקת דירה חדשה מקבלן

בדיקת דירה שנקנתה מהקבלן על ידי הקונה

עבור האדם הממוצע, רכישת דירה (חדשה או ישנה) היא לרוב ההוצאה הכספית הגדולה ביותר שהוא מבצע במהלך חייו. רובנו בודקים היטב את הבגד בחנות לפני הרכישה, את המכונית, הריהוט וכיו”ב. קל וחומר שרגע לפני שאנו עומדים לבצע את הרכישה הגדולה של חיינו עלינו לבדוק היטב את הנכס שבו אנו עומדים להשקיע את מיטב כספנו.

בדיקת איטוםבדיקת דירה ראשונית לפני רכישת בית או נכס יכולה להתבצע ע”י הקונה, אך מומלץ להתקשר עם חברת בדק בית הנדסית לאיתור ליקויי בנייה. מומחה אשר עורך בדיקה רשמית יוכל לספק אסמכתא רשמית ובעלת תוקף משפטי לאיתור הליקויים, הפגמים והכשלים בדירה. דבר זה עשוי להיות שימושי עבור משא ומתן, וכן עבור התקשרות חוזית עם קבלן בנייה או שיפוצים.

לצורך התייעצות או קבלת הצעת מחיר אל תהססו ליצור אתנו קשר בטלפון 1800335535 או לחילופין לשלוח הודעה דרך טופס צור הקשר מצד שמאל.

להלן רשימת התחומים שיש לבדוק לקראת רכישת בית או דירה:

בדיקה חזותית של הבית / הדירה מבחוץ ומבפנים

ניתן ללמוד לא מעט על מצב הדירה כבר מהמראה החיצוני של המבנה. יש לשים לב למצב הטיח, המרצפות, הצבע והגג. מצבם של אלו יכול לרמז על איכות החומר שממנו עשוי הבניין, גילו, אם ומתי נעשה בו שיפוץ וכן הלאה.

בדיקת צנרת בדירה חדשה

זוהי בדיקה חשובה מאוד כאשר מבצעים בדיקת דירה במבנה ישן. הצנרת אמנם חבויה ואינה נראית לעין, אך ניתן ללמוד על מצבה על פי לחץ יציאת המים מהברזים. צנרת רקובה וסתומה תגרום ללחץ מים נמוך. כמו כן, כדאי לטעום את המים – על פי טעמם ניתן להבין אם קיימת בהם חלודה ובאיזו מידה. בדיקה זו משמעותית ביותר, שכן אלו המים עמם נתקלח, ומהם נשתה ונבשל.

בדיקת מצב הקירות

ניתן לאתר באופן חזותי סדקים, רטיבות, עובש, ירוקת או התנפחויות טיח בחלקי הדירה השונים. תופעות אלו מעידות על בעיות של ורטיבות ואף נזילות במבנה. נקישה קלה על הקיר יכולה ללמד אותנו על סוג החומר ממנו הקיר בנוי.

כדאי גם לחפש אזורים בהם הטיח נראה לא הומוגני או מחודש. דבר זה יכול להעיד על שיפוץ קודם. בכל מקרה, כשמגלים במהלך בדיקת דירה או בדיקת בית חוסר אחידות של הטיח, חשוב לבדוק ולברר מה גרם לכך.

בדיקת דלתות וחלונות

יש לבדוק היטב את מצב המשקופים של החלונות והדלתות ולחפש סימני נזילות, סדקים או נזק כלשהו באזורים רגישים אלו. בהרבה דירות ישנות ישנן נזילות מים מאזורים אלו. כמו כן, יש לבדוק את מצב התריסים. התריסים בארצנו סובלים מבלאי גדול בשל עוצמת השמש או מלחים באזורים שונים של הארץ. צריך לבדוק אם התריסים נפתחים ונסגרים בצורה קלה, אם שלבי הפלסטיק מתפוררים וכו’, ובמידת הצורך להתריע על כך.

בדיקת ריצוף

יכול להיות שאחיזת אריחי הקרמיקה התרופפה, ולכן חשוב לבדוק אותם. נקישה על האריחים יכולה לחשוף אריחים רופפים שאינם מודבקים כראוי. מצב הרובה (המילוי בין מרווחי האריחים) יכול אף הוא ללמד על מצב הריצוף. במהלך בדיקת דירה או בדיקת בית אפשר לבדוק בקלות את מצב הרצפה בצורה דומה, וכן ניתן לראות אם קיימות מרצפות ששקעו.

בדיקת חשמל

זוהי בדיקה פשוטה אך חשובה. יש לבדוק אם מתגי החשמל עובדים, ולהשתמש בטסטר על מנת לבדוק את זרימת החשמל בשקעים הפזורים ברחבי הדירה. במידת הצורך, ניתן להיעזר בחשמלאי מוסמך על מנת לבצע בדיקה מעמיקה ולתקן את הליקויים בזרימת החשמל בדירה.

כמו כן, חשוב לבדוק את מצב השקעים והמתגים מבחינה פיזית ולוודא כי אין בהם פגמים או חוטים חשופים, על מנת לוודא כי אין סכנת התחשמלות.

ההשלמה המתבקשת לבדיקת דירה או בדיקת בית

בדרך כלל רוכשים רגילים אינם מצוידים בידע ובניסיון הנדרשים לאבחון מצבו הפיזי של המבנה. לפיכך, רצוי כי בדיקת דירה או בית שאתם מתכננים לרכוש, תבוצע על ידי חברה הנדסית לאיתור ליקויי בנייה. חברה זו תערוך עבורכם בדיקת דירה יסודית ותגיש לכם דו”ח בדק בית . דו”ח זה מכיל את כל הממצאים הקשורים בליקויים הקיימים בדירה.

שירותי בדק בית מיועדים לכל רוכשי הדירות – חדשות ו”יד שנייה” גם יחד. אלו וגם אלו צריכים לבצע בדיקת דירה (או בדיקת בית) יסודית ע”י מומחה לאיתור ליקויי בנייה וליקויי מבנים.

בדיקת דירה חדשה מקבלן

לרוכשי דירה חדשה או בית חדש – דו”ח בדק בית משרת את האינטרסים של רוכש דירה או בית מהקבלן. דו”ח בדק בית מהווה בסיס להתדיינות לגבי אופן ביצוע התיקונים ו/או קבלת פיצוי כספי בגינם מהקבלן. במקרים רבים מתגלעות בעיות בהתדיינות מול הקבלן בעקבות תוצאות דו”ח בדק הבית ואיתור ליקויי בנייה שונים. במצבים מסוימים הנושא מגיע לדיון בבית המשפט. לבית המשפט חשוב מאוד שהגורם המבצע את בדק הבית יהיה מומחה אמיתי בנושא איתור ליקויי בנייה, ויצליח להעביר נאמנה את חוות דעתו המקצועית במהלך חקירתו כעד מומחה בבית המשפט.

במקרה של רכישת דירה “יד שנייה” – דו”ח בדק בית הוא כלי המאפשר לרוכש הפוטנציאלי להפעיל שיקול דעת באשר לתיקונים שיידרש לבצע בדירה, וניתן להשתמש בביקורת מסוג זה על מנת לנהל משא ומתן על מחיר הנכס. כמות ליקויי הבנייה משפיעה על הפחתת מחיר העסקה, בכפוף לאומדנים הכספיים הנדרשים לתיקון ליקויי בניה והמבנה השונים. מסיבה זו, חשוב כי הגורם המבצע את הבדיקה יהיה בעל ניסיון בביצוע, ולפיכך בתמחור, עבודות בנייה ותיקונים.

בדיקת דירה יד שנייה על ידי חברת אלגן הנדסה 

 

ברכישת דירה מ”יד שנייה”, דו”ח בדק בית מציג בפני הרוכש מאפייני דירה הנדסיים, שמרביתם סמויים מעיני הרוכש הסטנדרטי אך גלויים לעיניו של הבודק המקצועי. גם במקרה של ביקורת מבנה בדירת “יד שנייה” חשוב להיעזר במומחה אמיתי, מקצועי ומיומן באיתור ליקויי בנייה וליקויים מבניים, שכן דו”ח בדק בית הינו מסמך משמעותי – בכוחו להכשיל עסקה או לחילופין לעודד רכישת מבנה בעייתי, הסובל מליקויי בנייה ומחייב השקעת סכומי כסף גדולים לצורך תיקונם.

תוכן עניינים

לקבלת הצעת מחיר
מלא פרטיך בטופס
להתייעצות חייגו כעת:
1-800-33-55-35
נשמח לעמוד לשירותכם!