בדיקת בית לפני קנייה

בדיקת בית לפני קנייה – בדיקת בית יד שנייה לאיתור ליקויים

קניתם לכם בית? בשעה טובה!. ללא ספק רכישת בית חדש היא אירוע משמעותי ומשמח בחייו של כל אדם. מן הצד השני, רגע אחרי ה”אופוריה” יש לשים לב לנקודות משמעותיות הקשורות לאיכות הדירה שרכשתם. אפילו בעת קניית דירה חדשה יש כל מיני סיבות שיכולות לגרום למציאת ליקויים בנכס : תכנון לקוי או חסכוני, ביצוע לוקה בפיקוח רשלני וחסכוני, חומרים לא מתאימים וכך הלאה.

בדיקת בית לפני קנייה עם אלגן הנדסה

אלגן בדיקהבהתאם ל”חוק המכר דירות”, מי שרוכש בית ומבקש להודיע לקבלן המבצע אודות ליקויים אשר גילה בדירתו החדשה, חייב לעשות זאת בכתב ובהקדם האפשרי. ההודעה חייבת להימסר לקבל בתוך שנה מקבלת הדירה בהתאם לדרישות החוק, אחרת עשוי הרוכש לאבד את זכויותיו.אנו נשמח לייעץ לכם באדיבות ובמקצועיות, ניתן להתקשר לטלפון 1800335535 או לשלוח הודעה דרך טופס צור הקשר המצא מצד שמאל.

ודאי שלכתחילה עדיף לשכור שירותי בדק בית לפני הרכישה. אך בדיעבד, במקרה של רכישת דירה ללא השקעה קודמת בשירותי דבק בית, הדרך הנכונה לפעול היא להזמין ביצוע של בדק בית לבית החדש מוקדם ככל האפשר. הבדיקה הזו מתבצעת על ידי חברה הנדסית, המתמחה באיתור ליקויים בבניה ובדיקת חומרת הליקויים ומהותם . זהו תהליך שבמסגרתו אמורים להתגלות מרבית ליקויי הבניה הגלויים ואף אלו הנסתרים מן העין. התהליך מתבצע על ידי מהנדס המומחה בתחום של בדיקת מבנים ובדיקת ליקויים בבתים . לאחר תהליך בדיקת המבנה, חברת בדק הבית מכינה דוח המכיל חוות דעת הנדסית מקצועית ומהימנה. חוות דעת זו מלווה באסמכתאות, תצהירים, הוראות תיקון ואומדן עלויות לתיקון הליקויים.

רצוי מאוד לא לאבד זמן יקר ולשכור בהקדם את שירותיה של חברה הנדסית אשר תבצע בדק בית מקיף כבר בזמן מסירת הדירה מהקבלן לרוכש הנכס. אם הדבר איננו אפשרי, אז כפי שנאמר לעיל ניתן לבדוק את הדירה גם במועדים מאוחרים יותר.

מאמרים נוספים בנושא רכישת דירה ללא ליקויים

בדיקת רטיבות בקירות הדירה – בדק בית

בדק בית מיד עם הכניסה לדירה חדשה

דו”ח בדיקת בית יד שנייה – מה נרוויח מזה

ביצוע בדק בית לבית חדש, שנעשה על ידי מהנדס מומחה מטעם חברה הנדסית זה מעשה שיכול לחסוך לכם כסף רב בייחוד במקרה של איתור ליקויים בבניה. שימו לבכם כי התעלמות ואי טיפול בליקויים גורמים בסופו של יום, לפגיעה באיכות החיים של דיירי הבית, להוצאות תיקון שהיה על הקבלן לשאת בהן, אך כעת הן משולמות על חשבון הדיירים ואף לירידת ערך הנכס בעת מכירה. לכן בסופו של דבר, ברור כי בלי אבחון ותיקון של ליקויי הבנייה עלול להיגרם לדייר הפסד כספי ניכר.

חברת בדק בית מקצועית תנחה אתכם כיצד לדרוש מהקבלן מסירת מפרט הבנייה כפי שנדרש על פי החוק. חוק חובת הקבלן למסירת המפרט אומר:
א. קבלן המוכר דירה חייב לצרף לחוזה “מכר מפרט” ולמסור העתק חתום ביד הקונה.
ב. כל תיקון או שינוי במפרט טעון חתימת שני הצדדים. במידה והמבנה נבנה בשיטה לא קונבנציונלית, אך הוגדר בחוזה המכר כמבנה בית קבע נמוך למגורים, על הקבלן להציג בפני הקונה תיק טכני של הבית והוראות לדייר כפי הנדרש.
ג. העברת המפרט לידי הקונה – חברת הבדק תשתמש במפרט לצורך השוואה ובחינה במהלך תהליך של בדק בית חדש.

בדיקת בית או דירה יד שנייה לפני קנייה

ביצוע בדיקת ליקויים לדירה יד שנייה או בדיקת בית יד שנייה

כאשר רוכשים בית יד שנייה, בדיקה ראשונית ושטחית של הקונה הפוטנציאלי נמשכת לרוב כעשר עד עשרים דקות, והינה לרוב בלתי מקצועית עקב חוסר מומחיות מספקת בהנדסת בניין. הסיכון ברכישת בית לא חדש בכל הקשור למציאת ליקויים במבנה הוא גדול עוד יותר מאשר ברכישת בית חדש. לכן יש ממש הכרח להסתייע בגורם מקצועי, כגון חברה הנדסית המתמחה בביצוע בדק בית הנדסי , כלומר בדיקה מקיפה וכוללת של הבית טרם רכישתו. במקרה של בדק בית יד שנייה – דו”ח של חברת ביקורת מבנים המפרט את כל הליקויים הוא כלי המאפשר לרוכש הפוטנציאלי להפעיל שיקול דעת באשר לתיקונים שיידרשו להתבצע בדירה לאחר רכישתה. כמות ליקויי הבנייה יכולים בהחלט להשפיע על הפחתת מחיר העסקה, בכפוף לאומדנים הכספיים הנדרשים לתיקון כל הליקויים בנכס או המבנה שאתם רוכשים.

ברכישת דירה מ”יד שנייה”, דו”ח ביקורת מבנים מציג בפני הרוכש את המאפיינים ההנדסיים של הדירה, שמרביתם סמויים מעיניו של הרוכש הרגיל. דו”ח ביקורת מבנים הנו מסמך משמעותי – בכוחו להכשיל עסקה, או לחלופין לגרום לכך שהקבלן נאלץ להוזיל את עלות הדירה, וזאת מכוון שדו”ח בדק בית הוא הוכחה לכך שיש במבנה ליקויים שונים.

לכן מומלץ לשכור שירותי חברה הנדסית לצורך בדק בית יד שנייה – זה פשוט יכול לחסוך הרבה מאוד כסף.

כשם שלצורך עריכת הסכם הרכישה של הדירה, בין אם מדובר בדירה חדשה או דירה יד שנייה, מקובל להיעזר בשירותי עורך דין הבקיא בתחום הנדל”ן, כמו כן חשוב לקבל גם ייעוץ מקצועי בבדיקת מצבו ההנדסי של הנכס – בדירות ובתים יד שנייה כמו גם בדירות ובתים חדשים.

תקדימו תרופה למכה – פנו אלינו לצורך בחינת איכות הדירה. התקשרו עכשיו: 1-800-33-55-35

להזמנת בדיקה לדירה חדשה מקבלן הקישו כאן 

מידע על בדיקת דירה יד שנייה 

תוכן עניינים